I denne weekend, lørdag d. 27 April mødtes en gruppe ligesindede i Aarhus for at skabe venskaber, udveksle idéer og have en god tid.
Det startede ved middagstid, hvor 14 læsere af blæseren, gode mænd og kvinder, der elsker sit folk, mødtes på en kro i Aarhus for en øl og noget frokost. Senere på dagen tog de ud for at se sig omkring i Aarhus, og så blandt andet nogle flotte gamle bygninger, Aarhus havn mm.
Arrangementet fortsatte ud imod natten uden et kedeligt øjeblik, og det er der en grund til.
De folk der mødtes i lørdags var ligesindede, og det betød, at selvom nogle af dem aldrig havde set hinanden før, så faldt de med det samme i snak, som om de altid havde kendt hinanden.
Vi ønsker at skabe stærke fællesskaber med ligesindede danskere, fordi ALLE på vores fløj har godt af at møde folk, der tænker som sig selv.
Lad dette være en åben invitation til alle, som ønsker at deltage i et sådan fællesskab, tag kontakt!
Vi har folk over hele landet [Næsten. red.], så hvis i bare skriver på 266b@gmail.com, så skal i nok komme i kontakt med nogle fra jeres nærområder.
Husk på, at den røde pille er kun det første skridt, kom og vær med!
Hende her er et blandingsprodukt af en perker og en naiv dansker.
Feministisk Initiativ og antiracist er hendes grundholdninger.
www.facebook.com/muneeza.rosendahl?epa=SEARCH_BOX
Det er som taget ud af Lothrop Stoddard, ‘The Revolt against Civilization’
www.mosaisk.com/pdf/Stoddard_Kampen_mod_Kulturen.pdf