The occidental quarterly er en akademisk journal med fokus på Vesten og det europæiske menneske. Journalen udkommer (ja) fire gange om året med ny forskning omkring de emner, ingen vinder priser for at behandle kritisk: Multikultur, genetiske forskelle, pornografi, Vestens demografi, feminisme, censur og så ja det allerværste, man kan beskæftige sig med kritisk i Vesten i dag: Jøder.
Flere af skribenterne har da også oplevet repressalier såsom doxing og tilsværtelse af deres navn online. En af skribenterne Andrew Joyce har endda haft besøg af politiet i sit hjem pga. hans forskning. Redaktøren af journalen, udviklingspsykologen Kevin MacDonald, har oplevet at blive helt frosset ud af det akademiske miljø efter hans forskning har fundet frem til ubehagelige sandheder.
Udover selve journalen så er der en gratis blog til rådighed for alle (www.theoccidentalobserver.net/) med generelt lidt kortere indlæg om de samme emner og en månedlig livestream med skribenterne fra the occidental quarterly. Disse livestreams ligger på youtube og er frit tilgængelige for alle (lidt tid endnu). Disse livestreams har også en hjemmeside, der kan tilgås her: www.toqlive.com/
Grunden til dette opslag er, at TOQ har opnået mulighed for at tilgå kreditkortbetalinger efter mere end et år, hvor den eneste mulighed for at abonnere på journalen var at sende en check eller kontanter i posten. Som så mange andre dissidenter, så blev de selvfølgelig også smidt af elektroniske betalingsformer såsom paypal og andre. Det er jo det frie marked ikke?
Det koster 30 usd for et årligt digitalt abonnement af TOQ. Det er altså 50 kroner per journal. Hver journal er cirka på 130-140 sider. Det er altså en latterlig billig pris, ift. hvad man får for sine penge. Derudover får man mange af de gamle udgivelser gratis og kan desuden købe andre ældre udgivelser enkelt vis til en fornuftig pris.
Jeg vil selvfølgelig opfordre ALLE på det kraftigste til at abonnere på denne journal. Det tager to minutter med ens kreditkort, og så kan man downloade den nyeste udgivelse og de gamle udgivelser, man får med gratis. Vores fjender støtter hinanden med milliarder, og så burde vi altså godt kunne betale 50 kroner for meget høj kvalitetsforskning og hjælpe hinanden den vej og samtidig blive klogere på de emner, vi alle brænder for.
Dagens øv-nyhed som vi alle er meget kede af……
www.dr.dk/nyheder/udland/skibsforlis-ud-libyen-over-100-frygtes-omkommet