På torsdag d. 1. april vil Marcus Follin, The Golden One, deltage i det første af de to online-møder for april måned, der som sædvanlig arrangeres af organisationen, Europa Terra Nostra. Okay, okay – jeg hører dig: »Hvor mange shekels skal jeg hoste op med for at kunne deltage?« Absolut ingen!
Det er gratis. Vanvittigt ik? Du behøver ikke engang at være medlem af Europa Terra Nostra for at deltage i mødet. Da det er et åbent møde og derfor er der fri adgang for alle nationalsindede med interesse for ETN.
Nej, det er ikke en aprilsnar.
Så i stedet for at ligge på sofaen og zappe meningsløst rundt i dit jødefjernsyn torsdag aften, skulle du tage at tilmelde dig mødet; lytte til nogle kloge venlige mennesker, og hvis du har lyst, endda biddrage med dine egne inputs.
Interesserede kan tilmelde sig mødet ved at klikke her.
Kan man forresten stadigvæk indsende artikler? Jeg har en meget vigtig en jeg gerne vil dele, men er lidt i tvivl med henhold til opsætningen.